PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE WYBIELANIA

Kto może się poddać zabiegowi wybielania?

Wybielanie daje bardzo dobre rezultaty u każdego dorosłego pacjenta, ale efekt jest najbardziej widoczny u osób spożywających kolorowe produkty, pijących zioła, palących papierosy.

Jak bardzo wybielą się moje zęby po zabiegu?

Efekt zależy od intensywności przebarwień i doboru światła, ale zwykle zęby wybielają się o 2-3 tony.

Czy można wybielić korony, licówki i plomby?

Wybielić można jedynie własne zęby, wypełnienia i prace protetyczne trzeba wymienić na nowe – jaśniejsze.

Jak długo utrzyma się efekt wybielania?

Jest to zróżnicowane u każdego człowieka, zależy w dużej mierze od stylu życia. Efekt utrzymuje się około 1-2 lata. Zalecane są okresowe zabiegi podtrzymujące efekt wybielania takie jak pasty PEARL WHITE, czy płyny do płukania jamy ustnej.

Jak długo trwa zabieg?

W większości przypadków trwa 30 minut, jednak najlepsze efekty dają trzy cykle po 15 minut. Doliczając czas potrzebny na przygotowanie zabieg trwa maksymalnie 1,5 godziny.

Czy wybielanie jest bezpieczne?

Zabieg jest bezpieczny, ale może wystąpić nadwrażliwość pozabiegowa. Przestrzeganie zaleceń lekarza i odpowiednia higiena pomoże zmniejszyć te dolegliwości. Jednak u wyjątkowo wrażliwych pacjentów można skrócić czas zabiegu

Jak należy dbać o biały uśmiech po zabiegu?

Przez około 48 godzin po zabiegu obowiązuje rygorystyczna tzw. biała dieta. Nie należy palić papierosów, pić czarnej kawy, kolorowych płynów i produktów spożywczych. Aby efekt białych zębów był trwały przez wiele miesięcy zalecamy stosowanie odpowiednich preparatów do higieny i dalsze przestrzeganie białej diety.